fbpx

Tlenoterapia Opole

Tlenoterapia to jedna z najlepszych metod wspomagania regeneracji organizmu. Dzięki specjalnie przygotowanej mieszance gazów oraz podwyższonemu ciśnieniu nasze ciało przyswaja więcej tlenu, co wpływa na jego metabolizm, ale również przyspiesza procesy regeneracyjne.

tlenoterapia opole

Sportowi amatorzy- tlenoterapia wspiera organizm!

Jeżeli jesteście osobami, które ćwiczą sporadycznie, bądź robią to po prostu nie częściej niż 3 razy w tygodniu, to śmiało możecie nazywać się sportowymi amatorami. Doskonale zatem wiecie, że organizm po intensywnym treningu, czy po prostu po wzmożonym wysiłku, potrzebuje odpowiedniej dawki odpoczynku. To właśnie ten proces często wpływa na naszą motywację, gdy czujemy zmęczenie, lub dopadły nas zakwasy, to najzwyczajniej w świecie, mamy mniejsze chęci do ponownego ćwiczenia. Dzięki tlenoterapii proces regeneracyjny zostaje przyspieszony, a dodatkowo normobaria pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, co jeszcze bardziej nas zachęcie do pracy nad sobą.

Profesjonalni sportowcy- komora normobaryczna jako środek regeneracyjny

Każdy profesjonalny sportowiec wie, jak niezwykle ważne są aspekty regeneracyjne. Wiele wielkich person sportowych szuka nowych metod wspierania treningu i skrócenia czasu odpoczynku, potrzebnego by organizm mógł pracować na pełnych obrotach. Sesje w komorze nomobarycznej pozwolą na skrócenie tego procesu. Wszystko dzięki dotlenieniu organizmu w większym stopniu, niż ma to miejsce w naszej atmosferze. Nie będzie przesadą, jeżeli komorę określimy mianem legalnego środka dopingującego.

Zakwasom mówimy nie!

Tlenoterapia poprawia zdolność do przenoszenia tlenu w kierunku komórek, wpływa również na zmniejszenie stanów zapalnych, w tym przypadku zakwaszenia mięśni. Wpływ na to ma również naprawa uszkodzonych tkanek, dzięki czemu szybciej można wrócić do treningu. Sprawdza się to w szczególności w przypadku profesjonalistów. Chociażby amerykańska liga piłki nożnej, korzysta z różnych form terapii tlenem, już od paru sezonów.

Trening wydolnościowy, ale również siłowy

Normobaria to terapia tlenowa, więc wielu osobą może wydawać się, że jest ona wsparciem tylko dla treningu wydolnościowego. Nic bardziej mylnego, dzięki wpływowi na poziom regeneracji tkanek, świetnie nadaje się również przy treningu siłowym, a tak jak pisaliśmy wcześniej, pomoże nam w intensyfikacji różnego rodzaju ćwiczeń.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą oraz do śledzenie naszego Facebook’a.

Dodaj komentarz