fbpx

Tlenoterapia Opole

Co to jest normobaria?

Normobaria jest tlenową terapią realizowaną w komorach normobarycznych. Doktor Jan Pokrywka, polski lekarz, który opracował tą koncepcję, zmodyfikował warunki panujące w komorze hiperbarycznej, tak aby seanse w komorze którą opracował, mogły się odbywać bez ograniczeń czasowych.

 

Szereg badań naukowych dowodzi, że normobaria daje te same efekty lecznicze co terapia hiperbaryczna, a zarazem jest metodą bezpieczniejszą, ze względu na mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań. Wydana przez Wydział Lekarski Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pozytywna opinia na temat normobarii jest tego najlepszym potwierdzeniem.

W komorze normobarycznej panuje ciśnienie rzędu 1500 hPa, stężenie tlenu waha się od 35% do 40%, zaś dwutlenku węgla 1,5-3%, a wodoru 0,3-0,5%. Są to warunki najbardziej optymalne dla organizmu człowieka, przyczyniające się do doskonałego zdrowia i długowieczności. Podwyższone stężenie dwutlenku węgla przyspiesza proces wchłaniania tlenu do komórek. Wodór neutralizuje wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia, jak również zmniejsza stany zapalne. Ciekawostką jest to, że wynalazca komory zbudował dom normobaryczny, gdzie mieszka od 2013 roku, dzięki czemu może nieustanie przebywać w warunkach normobarii.

Dlaczego warto wybrać komorę normobaryczną?

Bezpieczeństwo

Normobaria jest metodą całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną mimo wysokiego ciśnienia.

Komfort terapii w komorze

Terapie w komory normobarycznych zapewniają pacjentowi idealne warunki sprzyjające relaksowi i regeneracji.

Idealne warunki

Normobaria to atmosfera, która stwarza idealne warunki do procesu zdrowienia.

Potwierdzona skuteczność

Pozytywną opinię o normobarii wydał m.in. Wydział Lekarski Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.