fbpx

Tlenoterapia Opole

Niektórzy jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że komora normobaryczna może mieć pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na naszą sylwetkę. Dziś przyjrzymy się bliżej, jak korzystanie z komory normobarycznej może wpłynąć na jej poprawę.

Komora Normobaryczna a redukcja tkanki tłuszczowej

Jednym z największych korzyści, jakie można uzyskać dzięki korzystaniu z komory normobarycznej, jest redukcja tkanki tłuszczowej. W warunkach normobarycznych, nasze ciało zużywa tlen, aby spalać kalorie, ale nie jest w stanie wykorzystać całkowitej ilości tlenu, co powoduje, że mniej kalorii zostaje spalonych. W komorze normobarycznej, dzięki zwiększeniu ilości tlenu, nasze ciało jest w stanie spalić więcej kalorii i przyspieszyć metabolizm, co z kolei prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Komora Normobaryczna a poprawa wytrzymałości

Korzystanie z komory normobarycznej może również wpłynąć na poprawę wytrzymałości naszego organizmu. W warunkach normobarycznych, nasz organizm jest w stanie zużyć określoną ilość tlenu, co powoduje, że szybciej czujemy zmęczenie. W komorze normobarycznej, dzięki zwiększeniu ilości tlenu, nasz organizm jest w stanie pracować dłużej i wytrzymać więcej, co prowadzi do poprawy wytrzymałości i zwiększenia naszej kondycji fizycznej.

Komora Normobaryczna a redukcja cellulitu

Kolejną korzyścią, jaką można uzyskać dzięki korzystaniu z komory normobarycznej, jest redukcja cellulitu. Komora normobaryczna pomaga poprawić krążenie krwi, co pozwala na lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Zwiększenie ilości tlenu w organizmie pomaga również usunąć toksyny i zwiększyć przepływ krwi, co przyczynia się do redukcji cellulitu i poprawy jakości skóry.

Normobaria

Poprawienie sylwetki

Korzystając z komory normobarycznej, należy pamiętać o prawidłowym odżywianiu. Dieta powinna być dostosowana do celu, który chcemy osiągnąć, a także do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto zwrócić uwagę na ilość białka w diecie, ponieważ jest to kluczowe dla budowy mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej.

Korzystanie z komory normobarycznej jest szczególnie skuteczne w połączeniu z innymi formami treningu i aktywności fizycznej. Można np. łączyć trening siłowy z ćwiczeniami cardio oraz joggingiem na świeżym powietrzu.

Warto również zwrócić uwagę na jakość snu oraz odpoczynku między treningami. Dobrze wyspany organizm jest w stanie lepiej przystosować się do treningów i osiągnąć lepsze efekty.

Zapraszamy do polubienia naszego Facebook’a, znajdziecie tam wszelkie promocje, nowości i zniżki, ale również wiele materiałów edukacyjnych!

Dodaj komentarz