fbpx

Tlenoterapia Opole

Współczesne metody terapeutyczne oferują coraz więcej możliwości dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest komora normobaryczna, która umożliwia tlenoterapię pod kontrolowanym ciśnieniem, co wpływa na spowolnienie procesu starzenia. W tym artykule przedstawimy jakie korzyści niesie ze sobą tlenoterapia w komorze normobarycznej. Zapraszamy!

proces starzenia

Komora normobaryczna

Komora normobaryczna to specjalistyczne urządzenie, które umożliwia pobyt w warunkach normobarycznych. Oznacza to, że ciśnienie w komorze jest większe niż ciśnienie atmosferyczne, czyli około 1500 hPa. W takich warunkach organizm ma dostęp do większej ilości tlenu, co przyczynia się do zwiększenia ilości tlenu we krwi i wpływa na poprawę funkcjonowania organizmu.

Można wyróżnić kilka wskazań do tlenoterapii w komorze normobarycznej. Jednym z najczęstszych jest terapia dla sportowców, którzy chcą zwiększyć swoją wydajność fizyczną. W warunkach normobarycznych organizm ma dostęp do większej ilości tlenu, co przyczynia się do poprawy wydolności fizycznej, szybszej regeneracji mięśni i lepszej kondycji ogólnej. Tlenoterapia w komorze normobarycznej jest również zalecana dla osób z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łuszczycę czy AZS. Dzięki większej ilości tlenu we krwi, organizm jest w stanie lepiej walczyć z bakteriami i stanami zapalnymi skóry.

Proces starzenia

Jednym z głównych efektów tlenoterapii w komorze normobarycznej jest spowolnienie procesu starzenia. Dzięki większej ilości tlenu we krwi, organizm może skuteczniej usuwać wolne rodniki, które są jednym z głównych czynników przyspieszających proces starzenia się organizmu. Dodatkowo, tlenoterapia przyspiesza proces regeneracji tkanek, co wpływa na lepszą kondycję skóry, włosów i paznokci.

proces starzenia

Komora normobaryczna i tlenoterapia mają także pozytywny wpływ na układ krążenia. W warunkach normobarycznych, organizm ma dostęp do większej ilości tlenu, co wpływa na poprawę krążenia krwi i tlenowej przemiany materii. W ten sposób można zapobiec wielu chorobom serca i układu krążenia.

Sesje dla seniorów

Komora normobaryczna i tlenoterapia są także polecane dla osób starszych, które chcą zachować zdrowie i kondycję. Spowolnienie procesu starzenia, poprawa krążenia krwi i tlenowej przemiany materii wpływają na zwiększenie odporności organizmu i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób.

Tlenoterapia w komorze normobarycznej jest również zalecana dla osób, które cierpią na bezsenność i problemy z koncentracją. Dzięki większej ilości tlenu we krwi, organizm jest w stanie się zrelaksować i zregenerować, co wpływa na poprawę jakości snu i zwiększenie koncentracji i wydajności intelektualnej.

Zapraszamy do polubienia naszego Facebook’a, znajdziecie tam wszelkie promocje, nowości i zniżki, ale również wiele materiałów edukacyjnych!

Dodaj komentarz