fbpx

Tlenoterapia Opole

Przesilenie wiosenne zbliża się wielkimi krokami, może powodować ono nieoczekiwany spadek energii, ale nie tylko. Podpowiadamy jak przygotować się na zmianę pory roku.

przesilenie wiosenne

Największe skutki zmiany pory roku będą odczuwalne na przełomie marca i kwietnia, dlatego warto przygotować się na nie już teraz. W dalszej części tekstu dowiecie się jakie efekty niesie ze sobą nadchodzące przesilenie wiosenne, jakie metody są najlepsze na radzenie sobie z nim oraz jak możecie wspomóc się w tym okresie tlenoterapią. Zapraszamy.

Najczęstsze objawy

Okres przejściowy między zimą a wiosną to jeden z najtrudniejszych momentów w ciągu roku, szczególnie dotyczy to meteopatów, którzy szczególnie mocno odczuwają wszelkie zawirowania pogody. Zmiana ciśnienia, ale również rytmu życia na wiosenny, mogą nas przerosnąć. Nasze życie zaczyna być po prostu aktywniejsze, na co nasz organizm nie jest do końca gotowy. Najczęstszymi objawami towarzyszącymi przesileniu są:

  • Brak energii
  • Bóle głowy
  • Wahania nastrojów
  • Senność
  • Brak apetytu

Oprócz meteopatii jest kilka sytuacji, w których organizm reaguje w równie mocno na przesilenie wiosenne. Wśród nich znajdziemy:

  • Choroby układu krążenia
  • Okres rekonwalescencji po zabiegach
  • Ciężka fizyczna praca
  • Brak czasu na odpoczynek
przesilenie wiosenne

Metody radzenia sobie z przesileniem

Wyróżnić możemy tutaj kilka sprawdzonych sposobów na walkę z objawami zmian. Jedne są proste do zrealizowania, inne trudniejsze, jednak każde z nich daje odpowiednie efekty.

Ruch

Jest to jedna z wymagających metod, jednak możemy dzięki niej poradzić sobie z przesileniem wiosennym, ale również z niechcianymi kilogramami. Wyjście z psem na świeże powietrze, trening siłowy, wydolnościowy, a może paintball ze znajomymi. Możliwości jest naprawdę dużo, wystarczą tylko chęci! Zaczynając, należy pamiętać, by nie przesadzić i stopniowo wprowadzać się w odpowiedni rytm ruchowy.

Wypoczynek

Jest to zdecydowanie sposób, do którego jest najłatwiej się zebrać. Nieodpowiednia ilości snu lub odpoczynku może nieś ze sobą niechciane dla organizmu konsekwencje. W tym przypadku nie musimy również rzucać się na głęboką wodę. Nawet krótka popołudniowa drzemka pomoże naw w lepszym funkcjonowaniu i zwalczeniu skutków przesilenia wiosennego. Pogody są coraz przyjemniejsze, więc warto położyć się wcześniej spać.

Dieta

Kolejny krok często niełatwy do zrealizowania wymaga regularności i dobrego nastawienia. Nasze posiłki powinny być jak najlepiej zbilansowane, by dostarczyć nam najpotrzebniejsze składniki odżywcze, ale również witaminy potrzebne nam w danej porze roku. Należy również pamiętać, by codziennie spożywać jak najwięcej warzyw i owoców.

Tlenoterapia- metoda walki z przesileniem

Pisaliśmy już wcześniej o wielu pozytywnych aspektach sesji w nomorbarii. Dokładnie tak samo jest w przypadku radzenia sobie z przykrymi konsekwencjami przesilenia wiosennego. Odpowiednie dotlenienie pomaga nam w regeneracji, ale również wpływa na poprawę samopoczucia. Jest to szczególnie ważne w okresach przejściowych.

Mieszanka tlenowa, która znajduje się w komorze, wspiera również walkę z otyłością, a stosując się do wcześniejszych kroków, możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Jeżeli zaś przesadzimy z aktywnością i nabawimy się zakwasów, też możemy z nimi walczyć poprzez sesje w komorze.

Zapraszamy do obserwowania naszych social mediów, znajdziecie tam nowości, ale również promocje.

Dodaj komentarz