fbpx

Tlenoterapia Opole

Normobaria dzięki swoim właściwościom jest odpowiednia nie tylko dla sportowców czy dzieci, ale również wspomaga funkcjonowanie organizmu seniorów. Długofalowe stosowanie sesji w komorze normobarycznej wpływa, chociażby na zmniejszenie poziomu stresu, ale nie tylko. Wszystkiego dowiecie się w poniższym wpisie, zapraszamy.

Tlenoterapia Opole

O korzyściach płynących z korzystania z tlenoterapii pijaliśmy już tutaj, jednak dziś chcielibyśmy zająć się bezpośrednim wpływem wizyt w komorze na organizm osoby starszej. Pokażemy jakie zalety mają sesję w pomieszczeniu, w którym zastosowano normobaryczną mieszankę oddechową.

Normobaria- wscaprcie dla organizmu

Najważniejszym czynnikiem, który sprzyja seniorom, jest wpływ na proces starzenia. Sesje w komorze oddziałują na regenerację, ale również sprzyjają produkcji komórek macierzystych. Dostarczenie większej ilości tlenu do naszego ciała ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia. Jest to szczególnie ważne w przypadku organizmów, które nie są już najmłodsze i mają większe wymagania do prawidłowego działania.

Tlenoterapia dla seniorów

Normobaria jest zalecana wszystkim, jednak są pewne przypadki, w których sprawdzi się jeszcze lepiej. Taka właśnie sytuacja dotyczy osób starszych, mających problemy ze zdrowiem. Oczywiście jak wspominaliśmy wcześniej, zdrowym seniorom również zalecamy sesje w nomobarii, ale w przypadku pewnych schorzeń, może ona pomóc w większym stopniu.

Sprawdzi się jako wsparcie w leczeniu:

  • Chorób układu sercowo-naczyniowego,
  • Chorób układu krążenia: nadciśnienie, miażdżyca,
  • Cukrzycy i zespołu stopy cukrzycowej,
  • Chorób reumatoidalnych, chorób kości oraz stawów,
  • Alzheimera i Parkinsona.

Tlenoterapia- regeneracja po COVID 19

Pandemia, która szczególnie dała się we znaki starszyźnie. Jeżeli przeszliście Covid, to dzięki sesji w komorze tlenowej przyspieszycie swój powrót do pełni zdrowia, ale również wspomożecie ochronę przed poważnymi powikłaniami. Podwyższone ciśnienia poprawia możliwości przenikania tlenu do krwiobiegu. Komórki zaatakowane przez wirusa, dzięki odpowiedniemu natlenieniu, mogą w większym stopniu walczyć z niechcianym gościem.

Samopoczucie na emeryturze- normobaria dla endorfin

Jeżeli zaczęliście odczuwać apatię, brak chęci, choćby do wyjścia z domu, to warto doładować się porcją endorfin. Doskonale wiemy, jak brak słońca, monotonia, ale również losowe sytuacje życiowe, mogą wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie. Brak endorfin może mieć bezpośrednią przyczyną powstawania chorób czy przewlekłego bólu. Dlatego warto regularnie je uzupełniać, korzystając z komory normobarycznej.

Informacje o aktualnych promocjach i specjalnych okazjach na naszym Facebook’u.

Dodaj komentarz